PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA NR 2

Życie warte jest rozmowy.

9 września 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. W związku z tymi obchodami zapraszamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie zwjr.pl.  Jest to serwis stworzony dla osób borykających się z myślami samobójczymi, mającymi za sobą próby samobójcze lub straciły kogoś w wyniku samobójstwa. Dowiedzą się Państwo tego, na czym polegapomoc, i jak jej udzielić. Serwis oferuje równiez wsparcie w szukaniu bezpłatnej poomocy (dostępna na strnonie wyszukiarka miejsc). 

 

W zakłądce Strefa wiedzy znajdziecie Panstwo materiały do pobrania - dla rodziców, nauczycieli i specjalistów szkolnych, artykuły, dane statystyczne. W zakładce Mity na temat samobójstw znajdują się informacje pomagające obalić mylne wyobrażenia i opinie dot. problematyki samobójstw. 

 

Istnieje również możliwość wzięcia udziałuw projekcie "Wspierająca szkoła", który dotyczy zapobiegania zachowanikom samobójczym wśród dzieci i mlodzieży. Projekt skierowany jest do nauczycieli, pedagogów, rodziców i uczniów. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem Wspierająca Szkoła.